Gondolom Te is készülsz már az idei nagy utazásodra.
Vagy már túl is vagy rajta?
Tudom, hogy így nyáron elég aktuális a témám, de hogy miért is pont most írok erről a témáról?
Múlt héten olvastam egy bejegyzést utazás szervezésről/tervezésről, s akkor jött az ötlet, írjak egy bejegyzést, amivel elkerülheted az izgalmat, hogy mindent beraktál-e, nem maradt-e otthon valami.
Most néhány ötletet adok, hogy miként készítsd össze a csomagjaid, hogy semmi se maradjon otthon, s ne rontsa el a nyaralást a bosszúság. És hát nem hátrány, ha nem viszel sok-sok felesleges cuccot, kacatot, amit elő sem fogsz venni egész idő alatt.
Íme néhány hasznos ötlet:
1. Mielőtt csomagolni kezdenél, tisztázd magadban, hogy mi az, amit feltétlenül vinned kell, s írd fel egy lapra, ami alapján ezután pakolni fogsz! Mikor valamit beraksz a bőröndbe húzd ki a listán, így látni fogod, hogy minden bekerült-e. (Nem kell feltúrnod a bőröndöt, ha a nagy izgalomba valami eszedbe jut, hogy „Jajj, beraktam-e, vagy sem?”)
A neszeszerbe szinte minden évszakban ugyanaz kerül, de a bőröndbe nem. Elvileg nagy tragédia nincs, ha otthon felejtesz valamit, mert szinte mindenhol megkaphatsz bármit, csak hát nem mindegy, hogy milyen áron. A tengerparton vagy a strandon nem a legolcsóbb a naptej és a bikini.
2. Rakd ki az ágyra a ruhákat, amit vinni szeretnél! Így átlátod, s megnézheted, hogy mit mivel lehet kombinálni.
3. Vedd figyelembe az utazás célját, jellegét!
Strandoláshoz fürdőruha, kalap, napszemüveg, papucs, strandruha, egy kendő, sort, szellős, könnyed anyagú póló kell. Bátran vedd elő a bátrabb színeket és mintákat, ezek hozzátartoznak a strand hangulatához!
Városnézéshez a kényelmes cipő, nadrág, szoknya, póló, hosszú ujjú pulóver a hűvösebb napokra. Az esti éttermi vacsorákhoz ne felejtsd el az elegánsabb ruhát sem. Vigyél jól kombinálható egyszerűbb darabokat, amiket kiegészítőkkel variálva teljesen meg tudod változtatni megjelenésedet, s azok sokkal kevesebb helyet foglalnak, mint sok-sok ruhadarab.
Ha túrázás, hegymászás a cél, akkor otthon ne maradjon a túracipő és a mindent kibíró öltözet. Legyen mindig váltászokni, elsősegélydoboz. A táskában mindig lapuljon sebtapasz, géz a vízhólyagokra, esetleg sebekre, sérülésekre. A farmer itt is helytálló ruhadarab. Ha nyáron el tudod viselni, akkor én jobban ajánlom a hosszú nadrágot, mivel védi a lábad a sérülésektől, karcolásoktól.
4. A bőröndbe alulra pakold a nehezebb dolgokat!
5. Ne vigyél túl sok cipőt, általában 3 pár mindenre elég. Ezek túl sok helyet foglalnak, s szinte biztos, hogy ha többet raksz be, lesz olyan, ami egyszer sem lesz rajtad.
6. Indulás előtt tisztázd, hogy a szálláson mit biztosítanak! Lesz-e ágyneműhuzat, törölköző, köntös stb.
7. A vasalt ruhákat a bőrönd tetejébe rakd, s minél kevésbé hajtsd össze, lehetőleg félbehajtva. Ha van helyed, akkor akár fel is tekerheted, így még kevésbé gyűrődik.
8. A fehérneműket tedd külön kis táskába vagy neylon zacskóba, hogy ne guruljanak szét a zoknik, és ne kelljen amiatt összetúrni az egész táskát!
9. Ha már gyermeked is van, az még bonyolítja a helyzetet. Nála ne felejtsd otthon a kedvenc alvós rongyiját, plüssállatkáját, s ha még cumizik, akkor a cumiját! Ezeket nem lehet pótolni, s elronthatja az egész nyaralást!
Ha Neked vannak egyedi ötleteid, várom a kommentek között.